Úvodní stránka > Aktuality > Češi si práce našich vojáků váží. Návštěvníci ostravských Dnů NATO přispěli do Vojenského fondu solidarity více než 60.000,-Kč.

Češi si práce našich vojáků váží. Návštěvníci ostravských Dnů NATO přispěli do Vojenského fondu solidarity více než 60.000,-Kč.

Letiště Leoše Janáčka Ostrava během uplynulého víkendu již tradičně hostilo velkolepé Dny NATO, které se právem pyšní titulem "největší bezpečnostní přehlídka v Evropě" - na jediném místě zde své umění a techniku prezentovali vojáci, policisté, hasiči, celníci, vězeňská služba a další elitní útvary z celkem dvaceti zemí. Vedle armád a bezpečnostních složek z celého světa se v mošnovském areálu představil i Vojenský fond solidarity, který pomáhá vojákům a jejich rodinám v těžkých životních situacích. Naší "speciální jednotce", kterou tvořilo osm studentů Univerzity obrany v Brně, se během víkendu podařilo získat pro fond 60.399,-Kč. 

Páteční přílety a nácviky organizátorům ještě komplikoval vytrvalý déšť, ale po zbytek víkendu již  panovalo krásné slunné počasí. Exkluzivní program XVIII. Dnů NATO v Ostravě & IX. Dnů Vzdušných sil AČR, který organizátoři věnovali připomenutí stého výročí vzniku Československa a jeho ozbrojených sil, přilákal během dvou víkendových dnů neuvěřitelných 220.000 návštěvníků.

Vojenský fond solidarity měl v areálu mošnovského letiště rozmístěny čtyři pokladničky: potkat jste nás mohli ve stanu 7. mechanizované brigády, Vzdušných sil AČR, Vojenské zdravotní pojišťovny a Krajského vojenského velitelství Ostrava. Lví podíl na konečné částce, kterou se pro fond podařilo vybrat, měli studenti Univerzity obrany v Brně ve složení: čet. Karolína Čechová, čet. Jáchym Falada, čet. Erika Francová, čet. Jan Kryl, čet. Petr Kvapil, čet. Tereza Ráchelová, čet. Kateřina Staňková a čet. Jakub Těthal. Bez jejich osobního nasazení a příjemného vystupování by sbírka v Ostravě nemohla být tak úspěšná. 

V rámci Dnů NATO 2018 jsme získali pro konto Vojenského fondu solidarity další nemalé finanční prostředky, které budeme moci věnovat na pomoc našim vojákům a jejich rodinám v těžkých životních situacích. Výtěžek akce by stačil např. na úhradu dvouměsíčního pobytu rodinného příslušníka raněného vojáka ve VRÚ Slapy, služby chůvy pro zajištění dvouměsíční péče o děti předškolního věku, které přišly o maminku, na pořízení nezbytné zdravotní pomůcky, na níž již rodině nezbývají peníze atp. - Vojenský fond solidarity je tu od toho, aby vojákům a jejich rodinám pomohl překonat nejtěžší období či akutní překážky. I díky takovým akcím, jako jsou Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil AČR, můžeme dál podporovat muže a ženy, kteří svůj život spojili se službou naší vlasti.   

Úspěch Dnů NATO pro Vojenský fond solidarity není výsledkem práce jednoho člověka, nýbrž ho ovlivnilo hned několik faktorů - krásné počasí, vstřícnost a podpora organizátorů, osobní nasazení studentů Univerzity obrany v Brně a především - štědrost všech dárců z řad návštěvníků akce, kteří přispěli do našich kasiček. Vybraná částka v řádech desítek tisíců korun jasně vypovídá o tom, že česká společnost si práce našich vojáků upřímně váží a je ochotná jim v řípadě potřeby podat pomocnou ruku. 

Na závěr bychom na tomto místě ještě jednou rádi poděkovali následujícím organizacím i jednotlivcům, bez nichž bychom to o víkendu tak dobře nezvládli:

- kolegové z AČR v čele se Vzdušnými silami AČR a 7. mechanizovanou brigádou "Dukelskou", 

- studenti Univerzity obrany v Brně,

- Jagello 2000,  

- Vojenská zdravotní pojišťovna 

- všichni návštěvníci Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR, kteří přispěli do Vojenského fondu solidarity a vyjádřili tak vojákům a jejich rodinám svoji nezištnou podporu. 

DĚKUJEME! 

 

Fotogalerie

Nahoru