Home page > Aktuality > AKIS podpořila Vojenský fond solidarity

AKIS podpořila Vojenský fond solidarity

Do celorepublikové akce Běh pro válečné veterány se zapojili i příslušníci Agentury komunikačních a informačních systémů, kteří náš fond podpořili nejen zaběhnutými kilometry, ale i finančním darem.

Vrchní praporčíci agentury št. prap. Bohumil Honek a prap. Iveta Dušková, předali brigádní generálce Lence Šmerdové symbolický šek na částku 11 550 Kč, kterou se jim podařilo vybrat mezi kolegy pro Vojenský fond solidarity.

Běhu pro válečné veterány se za agenturu, jak v Praze, tak v Lipníku na Bečvou, kde sídlí Centrum nasaditelných systémů AKIS, zúčastnilo celkem 77 mužů a žen, kteří zvládli uběhnout téměř 1100 kilometrů (přesně 1096,58 km). Společný běh podpořil svou osobní účastí ředitel agentury plk. Jaroslav Praus, a také předsedkyně výboru VFS generálka Šmerdová. Oba praporčíci shodně potvrdili, že samotný charitativní běh byl v tomto složitém roce velkým zážitkem pro všechny zúčastněné, kteří nejen že uběhli stovky kilometrů a dokázali, že spojaři umí táhnout za jeden provaz, a to doslova napříč republikou, ale také udělali něco pro své zdraví.

Všem příslušníkům Agentury komunikačních a informačních systémů upřímně děkujeme za jejich osobní nasazení a podporu Vojenského fondu solidarity – díky vám můžeme pomáhat.

Fotogalerie

Nahoru